Ознака: ракета-нинџа

Таинствената „нинџа-ракета“ продолжува да сее смрт низ Ал каеда?

Се верува дека висок командант на огранокот на Ал каеда во Идлиб, бил убиен во напад на воените сили на САД со современата „нинџа-ракета“,...