13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:50

Ознака: разрешување

Собранието ги разреши министрите без ресор Ахмедовски и Ќахил

Собранието на Република Македонија на денешната 77-седница на предлогот на Владата ги разреши Аксел Ахмедовски од функцијата министер без ресор задолжен за имплементација на...

Разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност

Владата на денешната седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски.  Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни...

Разрешувањето на Велковски на владина седница, неизвесно кој ќе го наследи

Откако внатрешната истрага во МВР утврди дека е направена повреда на процедурата за службено патување, Владата денеска на седница ќе расправа за разрешување на...

Разрешен директорот на КПУ Струга, Арменд Шаќири

Владата на денешната 78-седница го разреши Арменд Шаќири од должноста директор на КПУ - Казнено поправен дом од отворен вид Струга. Како што соопштија од...

Постапка за разрешување на судиите од Врховен кои одлучуваа за Сеад...

Судијата од Врховниот суд Џемали Саити добил известување од Судскиот совет во врска предлогот за разрешување на судиите кои одлучуваа за ослободувањето од притвор...