13.4 C
Skopje
23.4.2019 - 20:23

Ознака: раздор

Британија: Раздор меѓу лабуристите поради брегзит и антисемитизмот

Неколку членови на британскиот Парламент денеска ја напуштија најголемата опозициска Лабуристичка партија, поради несогласувањата околу Брегзит и антисемитизмот. Голем број лабуристи се незадоволни од слабиот отпор,...

Груб медиумски фалсификат за раздор меѓу граѓаните

Содржината на краткиот извештај на поранешната амбасадорка на САД во Македонија, Џилиен Миловановиќ, некои од медиумите целосно ја изманипулираа. Тие направија груб фалсификат и...