Ознака: разговор

Меркел и Путин најдоа заеднички јазик

Кога Меркел зборува за големата одговорност што Берлин и Москва ја имаат во централните конфликти, како Сирија или Украина, таа пред сѐ мисли на...

Грчкиот амбасадор во Москва повикан на разговор во руското МНР

Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека го повикало на разговор грчкиот амбасадор во Москва. Во соопштението на Министерството се наведува дека на амбасадорот...

Макрон и Путин телефонски разговараа за Сирија

Францускиот претседател Емануел Макрон во телефонски разговор со Владимир Путин го повика рускиот претседател да го искористи своето влијание за да се стави крај...