Ознака: разговори

Зеленски е уверен дека треба да води директни разговори со Путин

Украинскиот претседател Владимир Зеленски изрази уверување дека е неопходно да се водат директни разговори со неговиот руски колега Владимир Путин, пренесува ТАСС. Говорејќи за своите...

Николоски: Зоран и Вице Заев два дена не кажуваат што разговарале...

Зоран и Вице Заев два дена бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на прес-конференција. -...

Јанева: Се потврди дека никој не разговарал за рекет кога Камчев...

По преслушувањето на дел од снимените разговори и докази во „Рекет“ меѓу обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милески-Кичеец, во судницата реагира и обвинетата...

Милески до Јовановски: На Орце ова му се најтешки моменти во...

Во вториот фајл од разговорите кои осудениот Зоран Милески ги доставил до Обвинителството поврзани со случајот „Рекет“ се слушаат муабети меѓу него и обвинетиот...

Не го мислете Боки 13 штом бара сладолед

Комуникација меѓу обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милевски во „Рекет“ беше призентирана на денешното рочиште. Во една од пораките Милевски на Јовановски му пишува...

Русија ќе помогне во разговорите за приклучување на СДФ кон сириската...

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Вершинин, изјави дека Русија е подготвена да помогне во разговорите меѓу Курдите и Дамаск за курдските единици...

Ердоган на разговори со Трамп во САД на 13 ноември

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, ќе допатува во САД во ноември и ќе одржи разговори со претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави американскиот претседател...

Османи и Димитров во Париз на разговори за евроинтеграциите на земјата

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров, престојуваа во работна посета на Париз. Двајцата имаа одделни средби...

Од разговорите со децата добивам идеи за нови песни

Неуморниот писател за деца Васил Мукаетов, неодамна своите млади читатели ги израдува со две нови книги, „Растиме да порасниме“ и „Сѐ е игротека“, кои...

Русија подготвена да учествува во разговорите за разрешување на кризата во...

Руското Министерство за надворешни работи во понеделникот рече дека Москва е подготвена да ја одигра улогата во разговорите меѓу владата на Венецуела и опозицијата...