Ознака: разбојништво

Од спортска обложувалница во Битола украдени 150.000 денари

Две маскирани лица синоќа ограбиле Спортска обложувалница на улицата „Прилепска“ во Битола. Како што соопшти МВР, околу 22:40 часот било пријавено дека две маскирани лица...

Четири лица ограбиле 17-годишно момче во Скопје

Четири непознати лица извршиле вчера разбојништво врз 17-годишно момче во Скопје.  Како што соопшти МВР вчера во Единицата за информации и команда Скопје, С.П.(49) од...

Истрага против три лица за разбојништво во менувачница во Тетово

Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за сторено кривично дело разбојништво. Двајца од осомничените се македонски државјани,...

Разбојништво врз Австралиец во Скопје

Три непознати лица вчера околу 17 часот извршиле разбојништво врз Д.П.(31) од Мелбурн, Австралија на улицата „Мирослав Крлежа“ во Скопје.  Како што информира МВР, случајот синоќа,...

Разбојништво во обложувалница – одземени над 14 илјади денари

Нешто на 14 илјади денари биле одземени при разбојништвото што засега непознат, маскиран и вооружен со пиштол сторител го извршил синоќа во спортска обложувалница...

Скопјанка случајно ранета при грабеж

Со пострелна рана на десната надколеница е повредена 53-годишна скопјанка вчера попладне во Скопје, откако ја погодил куршум испукан од разбојници кои ограбиле кривопаланчанец...

Идентификувани напаѓачите кои извршија разбојништво врз двајца Јапонци

Полицијата ги идентификуваше напаѓачите кои завчера извршија разбојништво врз двајца јапонски државјани на локалниот пат од село Катланово кон село Брезница. Двајца од напаѓачите веќе...