-7.2 C
Skopje
26.1.2022 - 2:54

Ознака: разбојништво

Разбиена криминална група која извршила разбојништво со смртни последици

Полициски службении од Скопје и Кичево во соработка со Одделот за специјални полициски операции, вчера ги уапсиле Е.И.(28) од Скопје, А.К.(33) од Скопје, Н.А.(47)...

Уапсен скопјанец поради разбојништво, присилно одземал пари

Четириесет и петгодишен скопјанец е уапсен вчера откако полицијата го сомничи за кривично дело разбојништво. Според МВР, во текот на вчерашниот ден од страна на...

Велешанец извршил разбојништво врз мигранти

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д.(21) од Велес, поради разбојништво. На 09.06.2020 пријавениот додека се движел со патничко возило „хјундаи пони“ заедно со...

Скопјанец приведен во Охрид поради разбојништво

Охридската полиција вчера во Охрид уапсила 30-годишен скопјанец, кој според пријава од 64-годишна охриѓанка, со закана со нож се обидел да изврши разбојништво. Како...

Уапсен битолчанец поради разбојништво

Еден ден пред истекот на 2019 година во 21:25 часот на ул. „Минела Бабуковски“ во Битола полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Двајца разбојници се обиделе да ограбат казино во Скопје

Двајца разбојници се обиделе да ограбат казино во Скопје. Како што информира МВР, во 4.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во...

Притвор за скопјанец кој месецов изврши две разбојништва

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 26-годишно лице осомничено за две разбојништва. Од Обвинителството јавија дека...

Петмина осомничени за разбојништво врз мигранти

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека како...

Кривична за гостиварци кои обивале возила, куќи, стоматолошки ординации

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.Ф.(35) и Р.И.(38) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторени 21 кривично...

Поднесено обвинение за обид за разбојништво и силување во Струга

Основното јавно обвинителство Струга поднесен Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители се обиделе да извршат кривични дела – Разбојништво...