Ознака: разбојници

Разбојници нападнале млад скопјанец и му го украле автомобилот што го...

Скопјанец на возраст од 22 години синоќа околу два часот по полноќ во полиција пријавил дека претходно, околу 22.30 часот додека со неговата девојка...

Разбојници во Велешко под закана со пиштол ограбиле мигранти од Авганистан

Двајца мигранти од Авганистан, во вечерните часови на 9 јуни во велешката полиција пријавиле дека две лица ги нападнале и им одзеле пари. Според пријавеното,...

Разбојници нападнале и ограбиле таксисти во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М. П. (18) од с. Вешала, Tетовско, А. И. (17) од с. Мерово, Тетовско, А. С. (20) од...

Приведени разбојници кои со пиштол ограбувале жени во Карпош

Полицијата уапси двајца разбојници кои се осомничени дека со закана со пиштол ограбиле две жени во Карпош. Според информациите на МВР, полицијата при претрес во дом...

Разбојници ограбиле скопски маркет за време на полицискиот час

Непознати сторители извршиле тешка кражба на маркет во периодот меѓу 18 и 19 април, за време на целодневниот полициски час. Кражбата се случила во продажен...

Автмобил излетал кај Долно Лисиче откако го пресретнале разбојници со автоматско...

Скопјанец на возраст од 20 години во полиција пријавил инцидент во кој додека возел бил пресретнат од вооружени лица. Според пријавата, настанот се случил на...

Заканата од качачките банди фрли нова светлина на етничкиот соживот

Идентификувани безобѕирните разбојници во Струшко Локалните жители недвосмислено сакаа да ги истакнат заложбите и храброста на неколку припадници на приватната агенција за обезбедување „Питон“, кои...

Качачки банди „тероризираат“ повеќе населени места во Струшко

Жителите на селата Франгово, Фиеришта, Радолишта, Шум, Заграчани и Теферич во струшкиот регион изминативе месеци живеат во страв, бидејќи тие самите и нивните домови...

Брачен пар од Гостивар ограбен во својот дом

Брачен пар од Гостивар, утрово бил нападнат и ограбен, откако во нивниот дом насилно влегле тројца разбојници. За време на провалата, сопружниците спиеле. Според СВР...

Разбојници однеле 680.000 денари од просториите на фирмата „Брза пратка“ во...

Разбојници одзеле 680.000 денари од просториите на фирмата „Брза пратка“ во населба Аеродром. Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје,...