9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 16:31

Ознака: разбојник

Приведен 21-годишен разбојник од Скопје, кај кого било најдено и оружје

Полицијата синоќа на ул. „Методија Андонов Ченто“ во Скопје уапсила 21-годишен скопјанец поради сомнение за разбојништво. Според информациите, приведениот на 17 септември ограбил спортска обложувалница...

Разбојник со нож ограбил обложувалница во Кисела Вода

Полицијата приведе 26-годишен скопјанец со иницијали Н.С. кој пред два месеци со закана со нож извршил разбојништво над вработен во спортска обложувалница на подрачјето...

Приведен разбојник од Гостивар – извршил 8 тешки кражби

Гостиварската полиција расчисти осум тешки кражби, едно загрозување на сигурноста и едно опожарување автомобил и до надлежното Обвинителство поднесе кривична пријава против Н. А....

Приведен разбојник од Стојаково

Полицијата приведе разбојник од село Стојаково, кај кого биле најдени пари кои потекнуваат од разбојништво во казино. - Денеска во периодот од 10:30 до 12...

Разбојник провалил во куќа и со нож повредил 20-годишник

Синоќа, околу два часот по полноќ, било пријавено дека на улицата „Јужноморавски бригади“, додека 20-годишник спиел во помошна просторија од куќа, непознат сторител влегол...

Притовор за разбојник од Охрид

Кривична пријава против П. П. (49) од Охрид поднесе СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Ограбена аптека во центарот на Скопје

Вооружен разбојник синоќа ограбил аптека во центарот на Скопје. Како што соопшти МВР, околу 20.15 часот во аптека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“, од страна...

Приведен разбојникот што ограби аптека во Маџари

Полицијата го пронајде и приведе разбојникот кој со закана со пиштол на почетокот на овој месец изврши тешка кражба во аптека во скопската населба...

Утврден идентитетот на разбојникот кој синоќа беше ранет во Битола

СВР-Битола соопшти дека е утврден идентитетот на разбојникот кој вчеравечер прво извршил разбојништво и кражба во колонијална продавница во Битола, а подоцна во престрелка...