27.9 C
Skopje
23.7.2021 - 14:08

Ознака: радовиш

Вработена во Општина Радовиш правела лажни фактури за данок на имот

Вработена во Општина Радовиш изготвувала лажни фактури на име на нејзиниот брат за наводно плаќање данок. Со тоа, тој девет години избегнал да плати...

Пo пaтот Бучим – Радовиш ќе се вози најдоцна до септември

РАДОВИШ Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски неодамна ја посети Општина Радовиш, каде што оствари работна средба со градоначалникот на општината Герасим Конзулов. Бочварски,...

Приведен дилер на дрога од Радовиш

Синоќа во 19.10 часот на бул.Александар Македонски во Радовиш е уапсен 28-годишен жител на Радовиш, кај кого при претрес била најдена дрога. - Кај К.Ј.(28)...

Обљуба врз малолетничка во Радовиш

26-годишно лице од Радовиш вечерта помеѓу 20 и 21 април извршило обљуба врз малолетничка од истиот град, известува министерството за внатрешни работи. Од таму појаснуваат...

Приведено 24-годишно момче кое со „бе-ем-ве“ помина низ плоштадот во Радовиш

Полицијата го приведе момчето кое со „бе-ем-ве“ помина низ плоштадот во Радовиш и објави видео на „Тик-Ток“. Според информациите на МВР, полициски службеници денеска во 15...

Приведен жител на Радовиш, кај него се пронајдени марихуана и таблети

Вчера во 16.35 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле В.А.(41) од Радовиш, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана...

Пријави за осум лица поради семејна веселба во Радовиш

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Ф.(40) од Радовиш, Е.Џ.(44), Ш.И.(32), Б.Ј.(37), М.М.(37), М.Ј. (42), Б.Ј.(33) од Струмица и В.С.(34) од с. Еднокуќево –...

Се одржаа 47. „Караманови поетски средби“ во Радовиш

Во организација на ОУ Центар за култура „Ацо Караманов“ и ОНБ „Браќа Миладиновци“ вчера и завчера во Радовиш се одржаа 47. „Караманови поетски средби“. На...

Фирма од Радовиш имала матурска прослава во време на пандемија

Радовишката полиција поднесе кривична пријава против фирма од овој град и нејзиниот 44-годишен сопственик Л. П. поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според...

Приведен бегалец од Психијатриската болница во Негорци

Во 00.20 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен С.П.(33) од с.Подареш, Радовишко, по кого била распишана потерница поради бегство од Психијатриска болница Негорци....