38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 15:14

Ознака: Радмила Шеќеринска

Излезе од затвор Панче Ангелов, напаѓачот на Шекеринска од 27 април

Излезе од затвор Панче Ангелов, напаѓачот на сегашната министерка за одбрана Радмила Шекеринска на 27 април 2017 година во Собранието.   - Тој беше осуден за...

Шеќеринска: И ние и Бугарија сме членки на НАТО, нe треба...

Помина времето кога министри за одбрана од нашиот регион можеа да даваат такви изјави, а некој да ги смета за сериозни, изјави министерката за...

Шеќеринска најави препород на земјава со средства од ЕУ и завршување...

Во рамките на предизборните активности, носителот на листата во И.Е.5,Радмила Шеќеринска, имаше целодневни активности во Кичево.  Таа  својата активност ја заокружи со вечерашното обраќање...

Шеќеринска ја посети кичевската касарна

Денес во посета на кичевската касарна „Чеде Филиповски Даме“ и четвртиот механизиран пешадиски баталјон (4.мпб), беше министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, во чија придружба...

Кога е криза, голем товар паѓа врз плеќите на армијата

Министерката за одбрана во посета на гарнизонот „Мирче Ацев“ во Прилеп Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска ја посети касарната „Мирче Ацев“ во Прилеп, при...

Шеќеринска: Граѓаните не ги почитуваат мерките

Седум хотелиери со над 50 легла се пријавиле во Владата нивните објекти да бидат користени за државен карантин, а на располагање ќе биде и...

Шеќеринска: Скандирањата на воената парада во Солун не се во духот...

Скандирањата на воената парада во Солун против Договорот од Преспа не е во духот на пријателство и создавањето добрососедски односи, оцени вицепремиерката и министер...

ОДГЛАСИ ОД РЕФЕРЕНДУМСКАТА КАМПАЊА

Шеќеринска: Граѓаните посакуваат државата да тргне напред Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, на вчерашното отворање на 4-от Мобилен летен универзитет на Балканот на правниот факултет...

Референдумска кампања

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, при средбата со германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин, истакна дека од моментот кога ја добиле поканата...

Шеќеринска: Македонија од изолирана држава стана партнер на НАТО, за една...

За само една година Република Македонија од проблематична изолирана држава денес е партнер од доверба на НАТО, партнер од доверба на нашите соседи и...