6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:48

Ознака: Радмила Шекеринска

Шекеринска денеска и утре на состанок на министри за одбрана на...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска и утре преку видеоконференциска врска ќе учествува на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО, на ниво на министри...

Шекеринска: Здравствениот систем е подготвен за вториот бран на коронавирусот

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денес во Крушево оцени дека покажавме оти нашето јавно здравство може да го положи тестот, соочени со кризата...

Шекеринска: Охридските власти нема да дозволат дивоградба во Лагадин

Во одговор на прашања од граѓани во врска со случајот на најголемата дивоградба на Охридското Езеро, хотел во Лагадин, заменик претседателката на СДСМ, Радмила...

Шекеринска на средба со граѓаните на Кичево

Денес на средба со граѓаните на Кичево беше министерката во Министерството за одбрана и носител во изборна единица 5, Радмила Шекеринска. Таа најпрво се...

Шекеринска: Една милијарда инвестиции во инфраструктурата го смени квалитетот на живот

Владата покажа дека една милијарда инвестиции во инфраструктурата го смени на подобро квалитетот на живот на граѓаните, изјави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила...

„Би Милк“ ќе биде првата фабрика која ќе биде вклучена на...

АД Млекара Битола ќе биде првата фабрика во Битола, која ќе биде вклучена на новиот гасоводен систем кој се гради за Битола. Со тоа во...

Шекеринска кампањата ја почна од Офицерскиот дом во Битола

Стартот на изборната кампања носителката на листата во Петтата изборна единица, актуелната министерка за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, ја почна од Битола. Таа денеска...

Вулин ја критикува Шекеринска: Ако иконографите се неважни, што не се...

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја критикуваше својата македонска колешка, министерката Радмила Шекеринска, за фотографијата со симболите на ОВК во кабинетот на кичевскиот...

Радмила Шекеринска: Секое одлагање на изборите по 5 јули е...

Претставувајќи ги кандидати за пратеници во петтата изборна единица, денеска во Битола, носителката на листата, Радмила Шекеринска изјави дека 5 јули е најдобриот датум...

Шекеринска: Заедно со мерките ќе се менува и армискиот ангажман

Зголемен армиски ангажман од страна на општините најави министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Како што ќе се менуваат мерките, така ќе се менува и...