1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:06

Ознака: Радмила Шекеринска

Потполковникот на АРМ заразен со ковид-19 во Африка е сместен на...

Рано утрово нашиот потполковник пристигна од Централноафриканската Република во Скопје. Добро го поднесе летот и сместен е на Инфективната клиника, соопшти министерката за одбрана...

Заев за Шекеринска: Таа е моја другарка, без разлика каде ќе...

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тој и потаму ќе соработува со Радмила Шекеринска по најавата дека таа нема да се...

Шекеринска најавува гасификација на касарните и поголема енергетска ефикасност

Сите реновирања на армиските објекти ги вршиме со посебно внимание за зголемување на енергетската ефикасност, напиша на социјалните мрежи, министерката за одбрана Радмила Шекеринска. -...

Шекеринска: Можевме да не кажеме дека ни е вратен капарот за...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вели дека доколку сакале можеле да сокријат дека кинеската компанија за производство на вакцини ни го вратила платениот капар. -...

Шекеринска: Кривична и политичка одговорност за сите што потфриле со бегството...

Во овој случај ниту Владата, ниту правосудните органи, не смеат и нема да затворат очи, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска, одговарајќи на новинарско...

Ковачки поднесе кривични пријави против Шекеринска

Членот на извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки изјави дека денеска во ОЈО поднеле три кривични пријави, две против актуелната министерка за одбрана, Радмила...

Војниците ќе можат да изберат опремнина за секоја година помината во...

Професионалните војници кои ќе навршат 45 години возраст, доколку не сакаат да продолжат со работа во државна институција, ќе можат да изберат отпремнина од...

Шекеринска: Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската...

Имаме историја на која сме горди, но мора да се трудиме да ги решаваме проблемите, истакна денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска, одговарајќи на...

Шекеринска: Криволак ќе биде нашата лична карта во НАТО

Армискиот полигон „Криволак“ доби нов пат во должина од 33 километри со кој се отвора нов пристап од стрелиштето Пенуш кај Штип, а истовремено...

Царовска и Шекеринска на средба со наградените информатичари на олимпијадите во...

Министерките за образование и наука и за одбрана, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, се сретнаа со учениците што постигнаа големи успеси на двете врвни...