Ознака: Радмила Шекеринска

Шекеринска на средби во Стејт Департментот: Македонија е подготвена за членство...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на вториот ден од официјалната посета на САД се сретна со  заменик – помошникот на секретарот за одбрана Лора...

Шекеринска: Случувањата во Сирија ќе имаат влијание и врз Македонија

Она што се случува на илјадници километри од нас, во Сирија, ќе има влијание и врз Македонија и со зголемување на мигрантскиот притисок, меѓутоа...

Шекеринска: Власта и опозицијата покажаа дека државата може да биде европска

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска истакна дека со враќањето на опозицијата во Парламентот и постигнатиот договор за најголемиот дел реформски закони...