Ознака: Радишани

Бутелска повторно на ремонт

Којзнае по кој пат се раскопува улицата Бутелска. Жителите на општината Бутел се жалат на отежнатите услови за одвивање нормален сообраќај и на големата...

Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување

Пожарот кој вчера избувна во непосредна близина на бензинска пупа во скопската населба Радишани, настанал од невнимание при заварување во автомеханичарски сервис. Како што информираат од МВР,...

Отворена сензорна соба за деца со атипичен развоj во градинката во...

Градот Скопје и Општина Бутел изминатиов период адаптираа и опремија сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 Октомври“, работна единица „Ташко...

Фекална канализација на Александар Македонски

Советот на градот Скопје на седница разгледувашe и расправаше за поголем број предлог-одлуки. На дневен ред вчера беа предлог-одлуките за воспоставување меѓуопштинска соработка помеѓу...

Сензорна соба во градинката „11 Октомври“ во Радишани

Градинката „11 Октомври“ во населбата Радишани ќе добие сензорна соба. Во неа ќе се третираат деца со развојни нарушувања и аутизам, а со нив...

Нормализиран сообраќајот на обиколницата кај Радишани

Сообраќајот на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, кој беше во прекин, е нормализиран, соопшти АМСМ. Сообраќајот беше во прекин...

Нов седми случај на заболен од морбили во Радишани

Уште едно дете од претшколска возраст е заболено од морбили во скопската населба Радишани. Со овој случај бројот на заболени од морбили во Радишани...

Градинката „Ташко Караџа“ во Радишани затворена поради појава на морбили

Градинката „Ташко Караџа“ во состав на ЈОУДГ „11 Октомври“ во скопската населба Радишани ќе биде привремено затворена поради појава на морбили. Од Министерството за труд...

Без вода дел од корисниците во населбата Радишани

Поради уличен дефек денеска ќе има прекин во водоснабдувањето на улицата Петко Јанчевски во населбата Радишани, информираат од ЈП Водовод и канализација. Денеска дел од...

Кога децата им држат часови на возрасните!

Вие ни јавувате: Екопроект на ОУ „Ацо Шопов“ од Скопје ,,Фатете се за сметот, оставете демагогија“ - им порачаа на возрасните, основците од ОУ,,Ацо Шопов“...