Ознака: работно место

Прилепчанец починал на работното место

Во утринските часови на 13 август, во Полициската станица Прилеп, било пријавено дека на улицата Македонски бранители во прилепското село Бела Црква, починал 64-годишен...

Загубената генерација се справува со урнатите надежи во пандемијата

Алесандро Марџиота успеа да најде работа како работник во магацин, по повеќемесечна потрага. Неговиот договор е на шест месеци, но Италијанецот смета дека е...

Лани 25 работници загинале на работните места

Меѓународната организација на трудот од 2003 година го назначи 28 април за Светски ден за безбедност и здрваје при работа, со цел глобално спречување...

Вработен во МНТ повреден на работното место

Во Македонскиот народен театар во Скопје вчера дошло до несреќа, кога 35-годишен светло-техничар паднал од високо додека изведувал работни задачи. Од МВР информираат дека мажот...

Вработен во ветеринарна болница физички нападнат на работното место

Педесетгодишен маж од Скопје, вработен во ветеринарна болница во Автокоманда, пријавил дека бил физички нападнат од страна на едно лице. Вработениот го пријавил нападот во...

Проблеми на младите новинари во образованието и на работното место

Проблемите со кои се соочуваат младите новинари во текот на образованието, а потоа и на работното место, беше тема на тркалезната маса што вчера...

Повреден работник во рудникот Саса

Работник бил повреден вчера во рудникот Саса – Македонска Каменица. Како што соопшти МВР, вчера во 05.20 часот во Полициското одделение Македонска Каменица, вработен во...

Охриѓанец пронајден мртов на работно место

Пред објкетот на „Македонски Телеком“ во Охрид синоќа бил пронајден мртов 45- годишен охриѓанец, кој бил вработен во Агенцијата за обезбедување, која била задолжена...

Стресот ве демне на работното место, бидете внимателни

Еден од најчестите и константни причинители на стрес, како што наведуваат повеќето од луѓето, се проблемите на работното место. Последиците од стресот на работа...

Младо момче од Кавадарци се повреди управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.  Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му...