3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 3:56

Ознака: работни места

Заев: Обезбедуваме подобри услови за домашните компании и за нови работни...

Премиерот Зоран Заев и владиниот економски тим, вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими, заменик-министерот за економија Зоран Маневски, заедно...

Се отвораат нови работни места во ТИРЗ

Во компаниите активни во Технолошко-индустриските развојни зони (ТИРЗ) во мај е регистриран зголемен број на работни места од над 4,15 проценти во однос на...

Николовски: Почитувањето на здравствените протколи на работните места е важно

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска во Штип одржа работна средба со директорката на...

Николовска: Четвртиот пакет мерки обезбедува сериозна поддршка за спас на работни...

Со ребалансот на буџетот, кој веќе е во собраниска процедура, се обезбедуваат сериозни средства за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки за поддршка на...

Нухиу поништи 20 решенија донесени од Чулев за распоредување на работни...

На денешната седница Владата го прифати барањето на министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, за поништување на решенијата за распоредување и наредбите за извршување...

Економијата на Иванка Трамп e базирана на јадење колачи наместо леб

Ќерката на претседателот се повика на Марија Антоанета додека им држеше предавања на невработените Американци Автор: Едвард Лус Фајненшл тајмс Американското национално здружение на производители оваа година...

Кризата покажува и колку има вишок работни места

ПАНДЕМИЈАТА ЈА МЕНУВА И ПЕРЦЕПЦИЈАТА ЗА ДЕЈСТВУВАЊЕ И ЗА РАЗМИСЛУВАЊЕ Колку пандемијата поврзана со ковид-19 ги принудува стопанските дејности да се преструктурираат и да дејствуваат...

СДСМ: Важно е секое работно место, секоја компанија, секој приход

Во време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави најголеми напори да го спаси секое работно место, секоја компанија и да...

Заев: Ќе ги задржиме сите работни места, време е за европска...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, одржа состанок со своите колеги од ПЕС (Партија на европските социјалисти). На состанокот кој заради вонредната состојба со коронавирусот...

Ангеловски: 29.000 работни места во угостителството се загрозени

Малите и средни претпријатија до 50 вработени, семејните компании и претприемачите се најпогодени од новите состојби предизвикани од Ковид-19. Субјектите со претежна дејност во...