Ознака: работни групи

Работните групи ги поставија основите за работа

Во насока на продлабочување на билатералната соработка помеѓу Македонија и Бугарија, денеска, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа...

И Петков формира четири работни групи за соработка со Македонија

Копретседавачите на секоја од работните групи ќе треба ротирачки да претседаваат со состаноците на соодветната група според нивната надлежност, во согласност со темите на...

Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија

Владата на оваа своја четврта седница го донесе Решението за назначување на копретседавачи и членови во Заедничките меѓувладини работни групи за продлабочување на билатералната...

Петков и Ковачевски уверени дека работните групи ќе дадат резултат

Двајцата премиери се договориле на 25 јануари, да се одржи заедничка седница на двете влади, а меѓу планираните чекори најавија и формирање на работни...

Бучковски: Со прифаќање на работните групи со Бугарија, ќе покажеме дека...

Убеден сум дека на средби на работните групи меѓу Македонија и Бугарија на кои теми би биле инфраструктурата, економијата, културата, образованието, ќе може да...

Милошески: Не преговараме за законот за Јавно обвинителство без присуство на...

ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија средбата на работните групи за законот за Јавно обвинителство во Собранието, откако министерката за правда, Рената Десковска го одбила нивното барање...

Власта и опозицијата сѐ уште не се усогласија за СЈО

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и...

Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски

Формирани се двете работни групи кои произлегоа од средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски што се одржа во неделата. Опозициската...