Ознака: работнички

МЗТ Скопје Аеродром изби на делба на втората позиција

ЈАДРАНСКА ЛИГА 2 Ко­шар­ка­ри­те на МЗТ Скоп­је Ае­ро­дром во мош­не дра­ма­ти­чен и не­из­ве­сен меч ја оствари­ја и пет­та­та по­бе­да, во ос­мо­то ко­ло на Ја­дран­ска ли­га...

Одбојкарките на „Јанта волеј“ од Кисела Вода ја продолжија серијата победи

Женскиот одбојкарски клуб „Јанта волеј“ од Кисела Вода, изминатиот викенд, на домашен терен триумфираше над екипата на „Работнички“ - Скопје. Одбојкарките на „Јанта волеј“ со...

ЕУ да понуди нов работнички договор

Работењето од дома стана секојдневие за време на пандемијата и може уште долго време да се задржи, па Унијата мора да најде одговор на...

Активисти поставија инсталации со бројот на заболени пред фабриките во Штип

Во текот на денешниот ден во Штип, арт активистите спроведоа акција поврзана со неодговорното однесување на работодавачите, превозниците, работниците и институциите, откако беа заразени...

Работнички и Победа – клубови со богата историја

Попев беше фудбалер на двата клуба, а кариерата потоа ја продолжи понатаму на фудбалскиот терен, но како судија. Дебармаалскиот клуб го красеше другарство, а...

Хелсиншки: Не смее да ѝ се даде отказ на работничка за...

Бремена работничка побара правна помош од Хелсиншкиот комитет бидејќи работодавачот незаконски ѝ го прекинал работниот однос додека користела боледување. Станува збор за работничка на...

Кочов: Ова е само еден триумф над Работнички

МЗТ Скопје го декласира на свој терен Работнички со 80-44 во првиот дуел од плејоф-финалето на Првенството на Македонија Кошаркарите на МЗТ Скопје го добија...

Работнички и МЗТ Скопје деветти пат ќе играат меѓусебе за титулата

Кошаркарите на Работнички и на МЗТ Скопје годинава деветти пат меѓусебе ќе играат во финалето на плејофот на првенството на Македонија. Тоа е епилог...

Шкупи го победи Работнички

Попладнево во домашниот фудбалски шампионат се одиграа натпреварите од последното коло. Шкендија ја одбрани титулата и ќе игра во квалификациите во Лигата на шампионите,...

Работнички како домаќин загуби од Блокотехна

Во 9-то коло од плејофот во кошаркарската супер лига кошаркарите на Работнички попладнево како домаќини во Куманово загубија од екипата на Блокотехна со 89:90 (43:42) со...