0.8 C
Skopje
17.1.2022 - 17:26

Ознака: работилница

Aнимација како алатка за инклузија на деца со попреченост

Од 7-ми до 20-ти октомври со поддршка на Делегација на ЕУ во Скопје и во соработка со Кинотека на Македонија и МФФ КинеНова, продукцијата...

Ликовна работилница во возот Скопје – Куманово

Уметникот Живко Поповски-Цветин на железничката станица во Куманово го пречекаа ученици од две основни и едно средно училиште, при што заедно пуштија балони и...

Откриена работилница за оружје во Љубин

Полицијата откри работилница за оружје во скопското село Љубин, приведено е едно лице. Според информациите од МВР, вчера полицијата запрела возило „опел зафира“, управувано од...

Пронајдено оружје во импровизирана работилница во Куманово

Во дом и во импровизирана работилница во Куманово, по судска наредба полицијата денеска извршила претрес при што пронашла оружје. Сопственикот е уапсен. - Денеска (23.3.2021)...

Откриена работилница за фалсификување пари во Тетовско

Полицијата откри работилница за фалсификување пари во тетовското село Долна Лешница. СВР Тетово поднесе кривична пријава против Џ.Б.(44) од с.Долна Лешница, тетовско, поради постоење основи...

Работилница за српски јазик во ОУ „Страшо Пинџур“ во Јосифово

Преку игри, поезија и претставување на српското издание на својата книга „Заедно да растеме“, поетот Филип Димкоски во рамките на работилниците другаруваше со децата,...

Нулта толеранција за насилство, напади, уцени и притисоци врз новинарите

Министерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски се обрати на регионалната работилница на тема „Новинарството за безбедносните предизвици во новото време“ што се...

Македонската музика низ зборови и звуци на „Охридско лето“

Фестивалот „Охридско лето“ синоќа во црквата „Света Софија“ во Охрид организира работилница на тема „Ритамот-Движењето, Музиката-Дишењето“ со познатиот музичар и композитор Оливер Јосифовски. На публиката...

„Медена земја“ на „Киненова“

Вториот ден од фестивалската програма на „Киненова“ почнува со работилница на тема „Како со идеја до прв долгометражен филм“, на која предавачи ќе бидат...

„Развој на филмска маркетинг стратегија“ – работилница со Матијас Ношис

На покана од „Медиа Деск МК“ во Скопје на 2-ри и 3-ти октомври, Матијас Ношис, основачот на една од најреномираните маркетинг агенции за филм...