Ознака: Пјетро Маскањи

„Кавалерија рустикана“ вечерва во НОБ

На сцената на Националната опера и балет, вечерва, во 20 часот, ќе биде изведена операта „Кавалерија рустикана“ на Пјетро Маскањи, во режија на Џандоменико...

„Кавалерија рустикана“ и уште нешто

Во земјата што ја задолжила оперската сцена за навек се родиле многу видни композитори. Од првиот, маестро Пиеро, кој творел во четиринаесеттиот век пред...

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Preview 2 (https://gogoanime.be/m/Xlwo/ep-1) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime 10

My Hero Academia 3 (https://animeheaven.pro/m/0yQr) Episode 25 at AnimeHeaven animeheavens