14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 15:52

Ознака: Пјер Ејлброн

Заев од Брисел: Европа е најдобрата мотивација за економски раст

Премиерот Зоран Заев, веднаш по форумот „Северна Македонија: Забрзување на реформите, забрзување на европската интеграција“, што во организација на Европската банка за обнова и...