Ознака: пцр тест

Црна Гора воведува бесплатни ПЦР-тестови за туристите

Министерството за здравство на Црна Гора ги извести Институтот за јавно здравје и сите здравствени домови дека од утре ќе се прават бесплатни ПЦР-тестови...

Шпанија ќе ги укине ПЦР-тестовите за Британците

Шпанија од 20 мај планира да го укине барањето, според кое Британците треба да презентираат негативен ПЦР-тест против коронавирус по пристигнувањето во земјата, под...

Италијанец фатен со лажен негативен ПЦР тест на скопскиот аеродром

Италијански државјанин бил фатен на скопскиот аеродром со лажен негативен ПЦР тест, во обид да ја напушти земјава. Според информациите, тој на 23 април, при...

Зголемен бројот на лажни ПЦР-тестови од Балканот во Австрија

Австриските власти вршат строги контроли на влезот во земјата и сè повеќе се соочуваат со фалсификувани негативни ПЦР или антигенски тестови, кои се потребни...

Германија прва во Европа ќе го укине ПЦР-тестот за вакцинираните лица

Германското Министерство за здравство подготвува нова препорака, која предвидува укинување на задолжителното тестирање за вакцинирани лица. Кој е вакциниран против коронавирус, според плановите на министерот...

На македонските граѓани не им е потребен негативен ПЦР-тест за влез...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја демантираше веста во која се тврди дека е одлучено оти граѓаните на Србија мора да направат ПЦР-тест кога...

Maкедонските граѓани од 14 мај ќе влегуваат во Грција со ПЦР-тест...

На 14 мај Грција ќе ја отвори границата за влез на Македонски државјани, извести денес министерот за здравство, Венко Филипче. Утрово имал разговор со грчкиот...

На летување во Грција со која било вакцина или негативен тест

Годинава на летување во Грција ќе можат да одат сите лица кои ќе приложат потврда дека се вакцинирани со која било вакцина против ковид-19,...

Шестмина македонски државјани фатени со лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Шестмина Македонци се фатени со фалсификувани негативни ПЦР тестови на скопскиот аеродром. - Одделението за прекуграничен криминал и миграции Скопје поднесе кривични пријави против шест...

Учениците и студентите од Македонија ќе влегуваат во Бугарија без ПЦР-тест

Од денеска, учениците и студентите од Грција, Турција, Србија, Македонија и Романија кои патуваат дневно или барем еднаш неделно во Бугарија поради образование, повеќе...