Ознака: пцр тестови

Двајца Британци фатени со лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Двајца Британци се приведени на скопскиот аеродром, бидејќи приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови. Станува збор за лицата В.Б.(37) и Д.Х.(12), двајцата од Велика Британија, соопшти...

Триесет фалсификувани ПЦР-теста пронајдени во автобус

На граничниот премин Деве Баир, денеска, при контрола во автобус на туристичка агенција од Скопје, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции...

Вучиќ: Од 10 ноември без ПЦР-тест меѓу Србија, Албанија и Македонија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека биле донесени неколку важни одлуки на видеосостанокот на тема „Мал шенген“, чија имплементација ќе започне на 10...

Заев – Хоти: Ако има потреба повторно ќе се воведат ПЦР...

Македонија и Косово традиционално позитивниот политички дијалог наскоро ќе го потврдат со прва заедничка седница меѓу Владите на двете земји, штом условите ќе го...

Филипче: Ќе разговараме за воведување на ПЦР-тест за патниците

Ниту еден од патниците којшто бил тука во нашата земја со престој како двојно државјанство финско и македонско не е на листата на Државниот...

Од 1 јули повторно летови на аеродромите без ПЦР-тестови

Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата на денешната 72-ра седница донесе одлука од петок, 26 јуни 2020 година, целосно да...