32.2 C
Skopje
21.8.2019 - 14:30

Ознака: пуџемонд

Германско обвинителство бараа екстрадиција на Пуџдемон во Шпанија

Регионалното обвинителство на германската покраина Шлезвиг-Холштајн поднесе официјално барање до покраинскиот Апелациски суд за екстрадиција на поранешниот претседател на каталонската регионална Влада, Карлес Пуџдемон...