36.8 C
Skopje
2.8.2021 - 13:17

Ознака: пушки

Автмобил излетал кај Долно Лисиче откако го пресретнале разбојници со автоматско...

Скопјанец на возраст од 20 години во полиција пријавил инцидент во кој додека возел бил пресретнат од вооружени лица. Според пријавата, настанот се случил на...

Пушки и пиштоли пронајдени во дом на штипјанец

Во дом на штипјанец полицијата пронашла разно оружје и куршуми. Против него е поднесена кривична пријава, а судот му определи 30-дневен притвор. Според информациите на...

Пушки, муниција и алати за обивање на врати пронајдени во домот...

Врз основ на судска наредба, синоќа по полноќ, полициски службеници извршиле претрес во домот и помошните простории на С.Л.(53) од Струга. При претресот биле пронајдени...

Сто илјади Хрвати поседуваат оружје

Во Хрватска повеќе од 100.000 физички лица поседуваат оружје, а најголемиот дел од нив има пиштол, а помал број од нив во своите домови...