Ознака: пукање

Најмалку осум починати и десет повредени во пукотниците на рускиот универзитет

Околу осум лица загинаа додека повеќе од десет се повредени во драмата на рускиот универзитет каде што непознато лице отвори оган кон студентите и...

Пукање на универзитет во Русија, студентите скокаа преку прозорци

Непознато лице отворило оган врз студенти и предавачи во зградата на Универзитетот во Перм, руски град на Урал, пренесуваат руските медиуми. Универзитетот Перм соопшти дека...

Старец од Ѓорче Петров пукал со пиштол од балкон

Седумдесетгодишен скопјанец го нарушил јавниот ред и мир, со пиштол испукал неколку куршуми во воздух. Според информациите од полицијата, пукањето се случило вчера на пладне...

Пукање од автомобил на улица во Сарај – маж со прострелна...

Вчера напладне на Ургентниот центар при Комплексот клиники Мајка Тереза било пријавено дека кај нив со телесни повреди бил донесен И.Н.(29) од селото Крушопек, Скопско. -...

Пукање во близина на француската амбасада во Танзанија

Вооружен напаѓач со автоматска пушка е убиен откако убил тројца полицајци и работник на приватна компанија за обезбедување во Дар ес Салам, недалеку од...

Талибанците ја продолжуваат војната против авганистанското знаме

Неколку луѓе се убиени денеска во градот Асадабад кога талибанците отвориле оган врз луѓе кои го носеле националното знаме за време на собир по...

Татко и син најдени во стан со повреди од огнено оружје

Татко и син биле пронајдени со повреди од огнено оружје во стан во скопски Аеродром, соопшти полицијата. Синот починал а 87-годишниот старец бил пренесен...

Пукање пред Пентагон – повредени се неколку лица

Најмалку три лица се повредени, меѓу кои и полицаец, при пукање пред Пентагон, јавуваат американските медиуми. Зградата на Пентагон денеска беше блокирана, а на ниту...

Пукање во Берлин, четири лица се ранети

Четири лица се повредени во пукање што се случи на паркинг во областа Вединг, во Берлин. Како што беше објавено, полицијата е на терен, како...

За пукање на свадби се предвидени и затворски казни

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во општина Студеничани се одржа вонредна седница на Советот на општина Студеничани, на која присустуваа градоначалникот на...