19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:03

Ознака: пукање

Ученичка во САД пукаше во наставничката и во соучениците

Ученичка од шесто одделение извадила пиштол од ранецот и пукала во соучениците и во наставничката. Најмалку три лица се тешко повредени. Нападот се случил...

Пукање во Албанија – едно лице убиено

Едно лице загина, а две се повредени во пукање во Елбасан, што албанските медиуми го поврзаа со обид за купување гласови. Пукањето се случува само...

Пукање во супермаркет во САД, еден е убиен

Едно лице е убиено, а две се ранети во супермаркет во Лонг Ајленд, кога напаѓач отворил оган, соопшти полицијата. Потоа напаѓачот избегал од местото на...

Пукотниците не стивнуваат во САД додека трае расправата за контрола на...

Пет лица се тешко повредени при ново пукање во САД, јавуваат американските медиуми. Станува збор за трет оружен инцидент во кој се повредени повеќе...

Почина еден од полицајците повреден во нападот пред Конгресот на САД

Почина еден од двајцата полицајци повредени во нападот во близина на зградата на американскиот Конгрес во Вашингтон. Американските медиуми јавуваат дека во болница починал...

Пукање пред Конгресот на САД, вработените советувани да не ја напуштаат...

Зградата на Конгресот во Вашингтон е затворена поради можна безбедносна закана, пишува Ен-би-си њуз. Безбедносните служби испратија порака до вработените во Конгресот: „Поради можна безбедносна...

Украле возило, па бегале и пукале кон полицијата

Непознати лица украле автомобил во Гази Баба, по што се дале во бегство и пукале кон полицијата која ги следела. Сцената се одвивала вчера попладне,...

Притвор од 48 часа за косовски државјанин за пукањето во Ѓорче...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, постапувајќи по поднесеното писмено известување, до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог...

Двајца Косовци осомничени дека пукале во полицаецот во Ѓорче Петров

Двајца Косовци се уапсени под сомнение дека го предизвикале вчерашниот инцидент во скопската населба Ѓорче Петров, кога околу 16.30 часoт беше пукано кон полициски...

Пукање во училиште во САД, има повредени

Најмалку едно малолетно лице е тешко повредено, откако во средно училиште во Арканзас, од оружје пукал еден ученик, пренесуваат американските медиуми. Инцидентот во средното училиште...