Ознака: Публика

Пр­во „Ел кла­си­ко“ без пуб­ли­ка, но со над 650 ми­ли­о­ни гле­да­чи...

Се оче­ку­ва нат­пре­ва­рот Барселона - Реал да го гле­да­ат над 650 ми­ли­о­ни гле­да­чи низ све­тот, што го пра­ви еден од најг­ле­да­ни­те фуд­бал­ски на­ста­ни, на...

Најмногу гласови од публиката за „Скопски боеми“ на „Охрид-фест 2020“

Првата награда од публика на фолк-вечерта на „Охрид-фест 2020“, што се одржа викендов на летната сцена Долни Сарај им припадна на „Скопски боеми“, кои...

Хасан Мустафа се надева на СП пред публика

Се надевам дека претстојното СП во ракомет е светло на крајот од тунелот и покрај пандемијата на коронавирусот, оптимист е претседателот на ИХФ, Мустафа Претседателот...

Јубилејното „Охридско лето“ отворено со четирикратно помалку публика

Со околу 400 гледачи, наместо 2.000, колку што во изминативе години биле присутни во Античкиот театар во Охрид, завчеравечер беше отворено јубилејното 60-то издание...

Протоколи за работа на кошаркарските клубови за одржување тренинзи и натпревари...

Владата на денешната 78-ма седница, на предлог на Комисијата за заразни болести гo донесе Протоколот за работа на кошаркарските клубови при Кошаркарската федерација за...

Германците ќе направат сѐ за да ја почнат сезоната со...

Градот Диселдорф реши во соработка со ракометната Бундес-лига и со Германската хокеарска лига да развие концепти за спортски настани во затворен простор со публика....

Укината забраната – спортски натпревари ќе има, но без публика

На денешната седница Владата донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови. Како што се наведува во...

Фудбалот без публика не е вистински!

Во Премиер-лигата на празни стадиони се одиграа првите два меча во продолжението од сезоната.  Фудбалерите со едноминутно молчење им оддадоа почит на починатите од...

Премиер-лигата без публика, со многу ограничувања

При пристигнувањето на стадионот, кој ќе биде поделен на три зони, секој играч и член на стручниот штаб ќе мора да покаже клинички пасош,...

Мечеви без публика, но со картонски гледачи и со вештачка врева?

Борусија М. за 19 евра на своите навивачи им нуди „картон“ со нивниот лик на трибините, а нешто слично ќе може да добијат и...