Ознака: психијатрија

Не може да си рамнодушен кога често зборуваш за загуба на...

Маријана Станковиќ, психолог на СОС линиите за помош во пандемија Има периоди кога линиите се вжештени. Состојбата во која се наоѓаме веќе подолго време е...

Психијатрија ќе нуди телефонска поддршка за граѓаните и ранливите групи

ЈЗУ Универзитетската клиника за психијатрија – Скопје ги информира граѓаните дека во наредниот период, во врска со новонастанатата ситуација со COVID 19, ќе организира...

Скопјанка пренесена на психијатрија откако со нож го нападнала сопругот

Скопјанка на возраст од 43 години била приведена на скопската улица Христо Татарчев откако во семејна расправија со нож му нанела убодна рана на...