6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 14:26

Ознака: психијатар

Психијатар со торта отрул колеги во Австрија

Психијатар вработен во затвор со српско потекло е уапсен недалеку од Виена под сомнение дека на колегите им дал торта со отров. Според австрискиот портал...

Разговарајте на телефон, шетајте во шума и помалку интернет

Германски психијатар порачува За да се борат против ширењето на коронавирусот, многу земји воведоа забрани за движење и контакт или на друг начин го ограничија...

Побарано задолжително психијатриско лекување за момчето што си ја уби бабата...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје до Основниот суд Скопје 1 доставил предлог за задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена...

Рамбо Амадеус: Психијатарот ми вели дека ништо не ми фали, ...

Еден од најоригиналните музичари од регионот, Рамбо Амадеус, гостувајќи во емисија на една српска телевизија откри дека редовно посетува психијатар, пренесува магазинот „Недељник“.   „Мојот психијатар...