11.3 C
Skopje
7.4.2020 - 12:01

Ознака: ПСЖ

Буфон и официјално нов голман на ПСЖ

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон и официјално е нов голман на ПСЖ, објави францускиот клуб. Буфон со ПСЖ денеска потпиша едногодишен договор со клаузула за...

ПСЖ му нуди на Роналдо 45 милиони евра годишно

Пари Сен Жермен не се откажува од намерата да го ангажира Кристијано Роналдо, а за неговата плата е подготвен да издвои по 45 милиони...

Буфон потпишува договор со ПСЖ

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон во наредните денови ќе го објави својот двегодишен договор со Пари Сен Жермен, објави „Кориере дело Спорт“. Како што се...

Уве Генсхајмер се израмни со Олафур Стефансон

Германското лево крило на ПСЖ, Уве Генсхајмер, со 92 гола е најдобриот стрелец во Лигата на шампионите (ЛШ) сезонава. За Германецот ова е третпат...

Вардар поразен во неизвесната реприза на ланското финале

Ракометарите на Вардар го загубија мечот за третото место во Лигата на шампионите, на фајналфор-турнирот во Келн, против ПСЖ со 28-29. Дуелот беше реприза...

Нант и Лазаров во финалето на ракометната Лига на шампиони

Екипата на Нант е првиот финалист на „Фајнал фор“ турнирот од ракометната Лига на шампионите, откако попладнево во Келн триумфираше над фаворитот ПСЖ со...

Вардар со јасна цел – вторпат да се победи во ЛШ

Оваа генерација на Вардар освои сѐ што можеше да се освои, но сега сакаме уште еден успех за крај. Повторно да го освоиме пехарот...

Буфон: За седум дена ќе решам што понатаму

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон ги демантира шпекулациите кои се појавија во светските медиуми дека веќе се договорил со Пари Сен Жермен. Францускиот шампион му...

Тухел е новиот тренер на ПСЖ

Германскиот фудбалски стручњак, Томас Тухел, е новиот тренер на Пари Сен Жермен, соопштија од францускиот клуб. Тој денеска во Париз потпиша двегодишен договор и на...

Венгер нема долго да чека за нов ангажман?

Пари Сен Жермен планира да го ангажира Арсен Венгер за спортски директор, по неговото заминување од Арсенал на крајот од сезоната. Според францускиот весник „Л’Екип“,...