25.4 C
Skopje
18.7.2019 - 11:38

Ознака: ПСЖ

Арсенал му даде 5 гола на ПСЖ, Озил со одличен кам-бек

Арсенал го совлада ПСЖ со 5:1 во пријателски натпревар во Сингапур, која е дел од Интернационалниот куп на шампионите. Французите се потпираа главно на...

Тренерот Тухел ја расипува забавата на ѕвездите на ПСЖ

Новиот тренер на француски Пари Сен Жермен, Томас Тухел, посети повеќе ноќни клубови во главниот француски град, со цел да го стави под контрола...

Во почетокот играле за три, а сега и за 500.000 неделно

Во Англија, во 1961 година првпат еден фудбалер неделно заработувал 1.000 фунти, 40 години подоцна 100.000 фунти, а сега некои и над 400-500.000 евра...

ПСЖ: Нејмар и Мбапе остануваат

Многу шпекулации имаше околу двете најголеми ѕвезди на Светското првенство, Нејмар и Килијан Мбапе. Тие играат во најбогатиот клуб во светот ПСЖ, но поради...

Буфон и официјално нов голман на ПСЖ

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон и официјално е нов голман на ПСЖ, објави францускиот клуб. Буфон со ПСЖ денеска потпиша едногодишен договор со клаузула за...

ПСЖ му нуди на Роналдо 45 милиони евра годишно

Пари Сен Жермен не се откажува од намерата да го ангажира Кристијано Роналдо, а за неговата плата е подготвен да издвои по 45 милиони...

Буфон потпишува договор со ПСЖ

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон во наредните денови ќе го објави својот двегодишен договор со Пари Сен Жермен, објави „Кориере дело Спорт“. Како што се...

Уве Генсхајмер се израмни со Олафур Стефансон

Германското лево крило на ПСЖ, Уве Генсхајмер, со 92 гола е најдобриот стрелец во Лигата на шампионите (ЛШ) сезонава. За Германецот ова е третпат...

Вардар поразен во неизвесната реприза на ланското финале

Ракометарите на Вардар го загубија мечот за третото место во Лигата на шампионите, на фајналфор-турнирот во Келн, против ПСЖ со 28-29. Дуелот беше реприза...

Нант и Лазаров во финалето на ракометната Лига на шампиони

Екипата на Нант е првиот финалист на „Фајнал фор“ турнирот од ракометната Лига на шампионите, откако попладнево во Келн триумфираше над фаворитот ПСЖ со...