-1.6 C
Skopje
26.1.2020 - 4:52

Ознака: ПСЖ

Продолжува општата француска ракометна доминација

Женската репрезентација на Франција стана и европски првак, што за француските ракометни селекции и тимови беше шесто злато од последните 16 големи натпреварување во...

Нејмар го засени сопствениот рекорд со „виножито“

Нејмар ја одбележа важната победа на Пари Сен Жермен над Ливерпул од 2-1 во вечерашниот меч од фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), поставувајќи рекорд...

Мане неизвесен за натпреварот со ПСЖ од ЛШ

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане, може да го пропушти натпреварот од петтата рунда од групната фаза на Лигата на шампионите против ПСЖ поради болест,...

Прв пораз на ПСЖ, Спортинг и Висла во баражот за осминафинале

Унгарскиот првак Пик Сегед ја прекина победничката серија на ѕвездениот тим на Раул Гонзалез, ПСЖ, и во мечот од 9-то коло од Лигата на...

ПСЖ сака да го направи Де Хеа најплатен светски голман

Давид Де Хеа ќе стане најплатениот фудбалски голман во светот, ако одлучи да премине во ПСЖ во текот на летото. Според „Дејли Мејл“, 28-годишниот...

ПСЖ пак доминира во изборот на најдобрите

Тимот на тренерот Раул Гонзалез во изборот на „Хендбал планет “ конкурира со девет ракометари Членовите на францускиот ПСЖ доминираат на листата за избор на...

„Златната топка“ за Модриќ, Варан, Мбапе или за Гризман?

Признанието ќе биде доделено на 3 декември во Париз, а италијанските „Тутоспорт“ и „Кориере дела сера“ како прв фаворит го споменуваат Модриќ Медиумите во Италија...

ПСЖ нема најдобар напад или одбрана, но реди само победи

Ракометарите на францускиот ѕвезден тим на ПСЖ се единствените со максимален ефект од осум победи по осумте кола во Лигата на шампионите (ЛШ) сезонава....

Видео: Конфликтот помеѓу Нејмар и Кавани не е завршен

Најголемите ѕвезди на францускиот фудбалски клуб Пари Сен Жермен, Единсон Кавани и Нејмар, не се во добри односи. Конфликтот меѓу нив започна уште во деновите по...

ПСЖ под закана од исклучување од ЛШ

Екипата на ПСЖ може да биде исклучена од учество во Лигата на шампионите за кршење на правилата на финансискиот фер-плеј на УЕФА, пишува француски...