3 C
Skopje
13.11.2018 - 23:55

Ознака: ПСЖ

Ракометарките од Автокоманда на мегдан со ПСЖ

Ракометарките на Металург викендов во салата „Автокоманда“ во Скопје ќе бидат домаќинки на францускиот состав Иси ПСЖ, а во рамките на двомечот од 1-то...

УЕФА може да го присили ПСЖ да ги продаде Нејмар или...

УЕФА може да го натера Пари Сен Жермен да ги продаде Нејмар или Килијан Мбапе, јави шпанското радио „Онда Черо“. Францускиот шампион е под истрага...

ПСЖ сака да го продолжи договорот со Ди Марија

Францускиот шампион Пари Сен Жермен, сака да ја продолжи соработката со аргентинскиот фудбалер Ангел Ди Марија. Тамошните медиуми тврдат дека наскоро ќе биде обновен договорот...

Буфон: Многу добар почеток

Голманот Пари Сен Жермен, Џанлуиџи Буфон ги сподели своите емоции по дебито во шампионатот на Франција. Парижаните во првата рунда го победија Каен со...

Арсенал му даде 5 гола на ПСЖ, Озил со одличен кам-бек

Арсенал го совлада ПСЖ со 5:1 во пријателски натпревар во Сингапур, која е дел од Интернационалниот куп на шампионите. Французите се потпираа главно на...

Тренерот Тухел ја расипува забавата на ѕвездите на ПСЖ

Новиот тренер на француски Пари Сен Жермен, Томас Тухел, посети повеќе ноќни клубови во главниот француски град, со цел да го стави под контрола...

Во почетокот играле за три, а сега и за 500.000 неделно

Во Англија, во 1961 година првпат еден фудбалер неделно заработувал 1.000 фунти, 40 години подоцна 100.000 фунти, а сега некои и над 400-500.000 евра...

ПСЖ: Нејмар и Мбапе остануваат

Многу шпекулации имаше околу двете најголеми ѕвезди на Светското првенство, Нејмар и Килијан Мбапе. Тие играат во најбогатиот клуб во светот ПСЖ, но поради...

Буфон и официјално нов голман на ПСЖ

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон и официјално е нов голман на ПСЖ, објави францускиот клуб. Буфон со ПСЖ денеска потпиша едногодишен договор со клаузула за...

ПСЖ му нуди на Роналдо 45 милиони евра годишно

Пари Сен Жермен не се откажува од намерата да го ангажира Кристијано Роналдо, а за неговата плата е подготвен да издвои по 45 милиони...