Ознака: ПСЖ

Само ПСЖ и Савехов сезонава не загубија ниту еден бод

По четири кола во ЛШ Барселона го има најдобриот напад (35,5 по меч), а Фленсбург најдобрата одбрана (21 во просек) По четирите кола во машката...

Осум екипи се со максимален ефект по две кола во ЛШ

По две победи сезонава забележаа Вардар, двете дански екипи Алборг и ГОГ, како и ПСЖ, Фленсбург, Савехов, Спортинг и Бидасоа Едно променливо и едно доминантно...

Отсуството на Нејмар навестува негово заминување од Париз?

Нејмар нема да биде во составот на Пари Сен-Жермен за дуелот од Лига 1 против Ним, откако од Франција доаѓаат вести дека „преговорите за...

Мбапе сака Нејмар да остане во ПСЖ

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе, изразил надеж дека Нејмар и следната сезона ќе му биде соиграч. Мпабе проговорил и за својата изјава дека „бил...

Нови трансфери допрва следуваа, а веќе се потрошени три милијарди евра

Преодниот рок во најсилните фудбалски лиги во светот е во тек, а веќе се потрошено речиси три милијарди евра, иако дури допрва се очекуваат...

„Најк“ му даде на ПСЖ најголемо спонзорство во историјата

Француските шампиони Пари Сен-Жермен го потврдија продолжувањето на договорот за спонзорство со американскиот гигант „Најк“ до 2032 година, оценувајќи дека се работи за најголемото...

Буфон се враќа дома?

Голманската легенда Џанлуиџи Буфон би можел да се врати во Парма, објави „Газета дело Спорт“. Искуниот 41-годишен голман од пред неколку дена е слободен...

Буфон со заминувањето од ПСЖ ја завршува авантурата надвор од Италија

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон (41) ги напушти редовите на францускиот фудбалски првак Пари Сен Жермен по само една сезона и вкупно 25 настапи. -...

Вардар подготвен посакува да се повтори Келн 2017

Карачиќ, Дибиров, Чупиќ, Шишкарев, Мораеш и капитенот Стоилов викендов ќе имаат можност вторпат да го кренат пехарот во ЛШ бранејќи ги боите на Вардар,...

ПСЖ сонува за реванш каков што имаа Целје, Берлин, Фленсбург…

ПСЖ в недела ќе брка негатива од 10 гола за пласман на фајналфорот, на мечот дома со Киелце. Во минатото, во ЛШ двоцифрена разлика...