Ознака: ПСЖ

ПСЖ и Фленсбург последни патници во четврт-финалето

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Со одигрувањето на последните два осминафинални реванш-натпревара во ракометната Лига на шампионите (ЛШ), познати се сите осум учесници и двојки...

Веспрем го доби дербито со ПСЖ

Ун­гар­ски Вес­прем во но­ка­ут-фа­за­та ќе игра про­тив ма­ке­дон­ски­от прет­став­ник Вар­дар РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Ракометарите на унгарски Веспрем во последното коло од групната фаза во...

Меси дебитираше за ПСЖ, и противничките навивачи го скандираа неговото име

Лионел Меси го имаше своето деби за Пари Сен Жермен, влегувајќи во игра во 66-та минута на гостувањето против Ремс 2-0, во рамки на...

Меси пристигна во Париз

Лионел Меси пристигна во Париз, каде што ќе стане нов фудбалер на Пари Сен Жермен, како што објави францускиот клуб на својот сајт. Таткото на...

Донарума ќе брани за ПСЖ

Најдобриот играч на завршниот турнир на Европското првенство (ЕП) 2020 во фудбал, голманот на Италија, Џанлуиџи Донарума, потпиша петгодишен договор со францускиот Пари Сен...

Нејмар го продолжи договорот со ПСЖ

Најскапиот играч во историјата на фудбалот, Нејмар, го продолжи договорот со ПСЖ. Бразилецот ќе остане во Париз до јуни 2025 година, a со новиот...

Барселона, ПСЖ, Веспрем и Кил тргнуваат по европската титула

Одложениот фајналфор-турнир во Лигата на шампионите за минатата сезона, кој не се одигра поради пандемијата на коронавирусот, денеска и утре ќе се игра во...

Коман го остави својот прв клуб без вредниот трофеј, а Франција...

Францускиот фудбалски репрезетативец Кингсли Коман (24) беше стрелец на одлучувачкиот гол во вечерашното финале на Лигата на шампионите (ЛШ) со кој Баерн го совлада...

Архитектот на незапирливиот Баерн ја круниса сезоната со пехарот на Лигата...

Баерн Минхен стана европски првак по шести пат, освојувајќи ја фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) на импресивен начин, со победи во сите 11 одиграни...

ПСЖ во финалето на ЛШ по рекордни 110 меча

Францускиот клуб има шанса да освои рекордни пет трофеи сезонава, подвиг каков што има забележано само шкотски Селтик во сезоната 1966/1967 Францускиот првак, Пари Сен...