Ознака: ПСВ

ПСВ е блиску до групната фаза во ЛШ

Холандскиот ПСВ е на чекор до пласман во групната фаза натпревари во Лигата на шампионите (ЛШ), по триумфот над БАТЕ Борисов на гости со...