Ознака: прскање

Од понеделник против комарци ќе се прска од земја

Градот Скопје извести дека терестричната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје против возрасни форми на комарци ќе почне в понеделник, 31 август, и ќе...

Вонредното прскање против комарци се одложува за во среда

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради денешното влошување на временските услови и најавите за нестабилност во текот на утрешниот ден, најавеното авионско прскање...

Викендов и следната недела четврта фаза од прскањето против комарци во...

Четвртата фаза од авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на Скопје ќе се реализира во раните утрински часови на 15 и...

В среда ќе се прска против комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на 10.6.2020 година (среда), на подрачјето на градот Скопје, ќе се изврши авионска и терестрична дезинсекција, против ларви...

СКОПСКО – инфо

Почнува теристично прскање против комарци Прскањето против комарци од земја почнува денеска, а ќе трае до петок, 12 јуни 2020 година. Град Скопје ги известува...

Петта дезинсекција, а комарците напаѓаат

Некои скопјани не престануваат да се жалат на каснувањата од комарци и поставуваат прашање со какво средство прскаше летово градот Скопје и колку е...

В четврток прскање против комарци во Скопје

Град Скопје информира дека на 29 август, четврток, во раните утрински часови ќе се изврши авионска дезинсекција против ларви од комарци, на подрачјето на...

В среда ново прскање против комарци

Град Скопје информира дека четвртата фаза од авионската и од терестричната дезинсекција против возрасни форми на комарци ќе почне на 31 јули, среда (авионско)...

Прскање против комарци денес и утре во Кичево

Откако на 25 и 26 јуни беше спроведено првото прскање против комарци ова лето, во општина Кичево денес и утре ќе биде извршена и...

Утре петто прскање против комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека утре, четврток, 11 јули ќе изврши авионска и терестрична дезинсекција против ларви од комарци. Авионската дезинсекција против ларви од...