Ознака: професорка

Ние сме во војна, трета светска вирусна

ТАТЈАНА АЛЕКСИЌ, ПРОФЕСОРКА ПО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО „РАДЕ ЈОВЧЕВСКИ-КОРЧАГИН“ Никогаш поиндивидуален и поперфиден вирус немал светот, како да има за секого по еден, а за...

Шегата за Барон Трамп на сослушувањето предизвика остра реакција на Меланија

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ја предупреди професорката која за време на сослушувањето во процесот на отповикување на Доналд Трамп направи шега на...

Уапсени професорка и нејзиниот сопруг, држеле Полјак како роб четири години

Универзитетска професорка и нејзиниот сопруг се уапсени под обвинение дека четири години држеле градежен работник како роб во шупа во Англија. Притпал Бининг (56) и...

Водилка во моето творење секогаш беа децата

Во Спомен-куќата на Неделковски на денот на 77-годишнината од неговата смрт се одржа поетско читање на кое настапија неколкумина писатели од Велес, а им...

Насмевката на децата е нашата најголема награда

Марија Матеева е професорка по одделенска настава во училиштето „Лазо Ангеловски“. Таа по дваесетгодишно искуство во професијата, годинава беше прогласена за најдобар просветен работник...

Професорка добила писмо од Трамп, го оценила со двојка и го...

Ивон Мејсон, пензионирана професорка по англиски јазик од Атланта, САД, примила писмо од американскиот претседател Доналд Трамп, ги преправила правописните грешки и му го...