0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 12:18

Ознака: протокол

МНР: Новиот протокол со ЕУ со нови поволности за бизнисите за...

Владата на денешната седница, а на предлог на министерот за надворешни работи, Бујар Османи ја донесе Одлуката за предвремена примена на измените на Протоколот...

Учебна година под маски и емоции

На првиот ден од новата учебна година нашиот весник обиколи повеќе основни и средни училишта. Првичен впечаток е дека здравствените мерки и протоколи главно...

Нема гушкање и ракување на свадбите, на гостите на влезот ќе...

Од денеска можат да се организираат свадби, а на влезот задолжително е мерење на температура на гостите. Оние кои ќе имаат повисока температура од...

Џафери: Заразените пратеници немаа контакт со ниту едно лице во Собранието

Двајцата пратеници заразени со коронавирус немале контакт со ниту едно лице во зградата на парламентот, порача претседателот на Собранието Талат Џафери на денешната прес-конференција,...

Тројца функционери, две столчиња и една непријатна ситуација во „Софагејт“

Тројца функционери, две столчиња и една непријатна ситуација. Така може да се опише третманот што го доби претседателката на Европската комисија Урсула фон дер...

Објавен протокол за одржување настани со медиумско присуство во услови на...

Владата на денешната седница го донесе протоколот за одржување настани со медиумско присуство во услови на пандемија предизвикана од коронавирусот. Овој протокол го уредува...

Студентите што нема да ги почитуваат правилата ќе останат без легло

Дарио Николовски, директорот на Државниот студентски центар, очекува станарите да се придржуваат кон правилата, бидејќи, како што вели, само така ќе се заштити здравјето...

Сопственикот на „Мош“ приведен во станица, казнети и 38 гости оти...

Полицијата по полноќ го привела лицето управителот на ланч барот „Мош“,  М.Д. (41) од Скопје каде викендов се случуваше концерт на Владо Георгиев без...

Групацијата на игротеки: Родендените ќе можат да се слават во безбеден...

Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности во рамки на Услужната комора при Сојуз на стопански комори на Македонија го поздрави носењето на протоколите...

Владата усвои протокол за работа на игротеките

Владата на денешната седница го усвои протоколот за работа на игротеките. - Владата го усвои протоколот за работа на игротеките во услови на епидемија со...