Ознака: против

Ливерпул сега „игра“ против рекордите

Ливерпул сезонава победи 30-ти пат и најбрзо стигна до таа бројка во историјата на Лигата (на 34 меча). Ако забележи уште две победи, новиот...

Синдромот: со нас или против нас

Ете, дојде време да се гласа за ново собрание, за избор на народни пратеници, кои, иако се викаат народни повеќе се грижат за себеси...

Шојбле против заедничко задолжување во ЕУ поради коронавирусот

Претседателот на германскиот Бундестаг, Волфганг Шојбле изјави дека е против заедничко задолжување на европското семејство во борбата против последиците од пандемијата на коронавирусот. - Корона...

Македонија против Франција за пласман на СП 2021

Дуелите со Французите се важни за да покажеме што знаеме и умееме против еден силен ривал. Тие ќе ја имаат улогата на голем фаворит,...

Нападот на Ливерпул против одбраната на Атлетико

Европскиот првак Ливерпул, вечерва (21 часот), го пречекува Атлетико во обид да ја анулира негативата од еден гол од првиот меч (0-1) во Мадрид,...

Нега и убавина – Упорност, бршлен и масажа против целулит

За да го победите целулитот, нападнете го од сите страни, но никако со агресивни препарати и третмани. Најдобри и трајни резултати дава комбинацијата на...

Москва со морков, Вашингтон со стап

Србија се соочува со притисоци од САД, поради набавката на рускиот противвоздушен систем, како и за набавката на руски гас, односно реализацијата на проектот...

Хероинот се пропишувал против кашлица, несоница и болки во грбот

Енергетските пијалаци што се продавале во 1920-тите години не содржеле кофеин и таурин, но содржеле радиум. Еден од најозлогласените примери е „радитор“, кој бил...

НБА-играчите добија совети против коронавирусот

Раководството на НБА-лигата испрати соопштение во 10 точки до своите кошаркари, со кои би се намалила можноста да се заразат од коронавирусот. Така, во...

Пентагон развива оружје против руските хиперсонични проектили

САД брзаат со развојот и производството на суперсонично офанзивно и одбранбено оружје, додека Русија и Кина веќе распоредија проектили за кои тврдат дека патуваат со...

Watch Hiyokoi Episode Full (https://animeflix.nl/m/DwmD/ep-1) at ANIMEFLIX hotarubi no mori e animeflix

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 2 at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven