Ознака: противници

Противниците на мерките во Австрија ги повикаа граѓаните на ковид-забава на...

Противниците на епидемиолошките мерки во Австрија ги канат граѓаните на протестна забава на новогодишната ноќ. Бидејќи сегашните епидемиолошки мерки ја спречуваат корона-забавата, бидејќи работното време...

Пазарот ги скара коалиционите партнери во Битола

Завршувањето на работите за реконструкција и ентериерно уредување на Градскиот пазар во Битола ги скара коалиционите партнери СДСМ и ЛДП. Само што од ЛДП се...

Македонија ги чека противниците за своето шесто ЕП

Вечерва ќе биде влечена ждрепката за ЕП 2020, Македонија е во вториот барабан и, според полудиригираната ждрепка, може да игра во Грац (носител е...

Противниците на „Иловица – Штука“ ќе се радикализираат?

Од „Еуромакс“ велат дека тие се целосно посветени на безбедно, одговорно и модерно рударство, а суштината на нивните вредности е посветеноста за заштита на...

Се издвојуваат можните противници на патот кон СП

Македонската женска ракометна репрезентација ќе има тешка задача на патот кон Светското првенство (СП) во Јапонија, 2019 година. Според играта во досегашниот тек на...