Ознака: протест

Русите протестираат против зголемување на старосната граница за пензија

Противниците на планираната пензиска реформа денеска протестираат низ руските градови по повикот на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. Руската влада минатиот месец испрати до парламентот...

Актерката Сузан Сарандон уапсена на протест против имиграционата политика на Трамп

Американската полиција приведе околу 600 жени, меѓу кои и актерката Сузан Сарандон, откако одржаа протест и во знак на поддршка на имигрантите седнаа пред...

Мирен протест против Договорот за името пред Собранието

Група граѓани и вечерва мирно протестираа пред Собранието на Република Македонија против Договорот со Грција за решавање на спорот со името. Учесниците на протестот  повикаа на...

Протест против договорот за името во центарот на Скопје

Помала група граѓани и вечерва одржа мирен протест пред Собранието на Република Македонија против Договорот за спорот со името. Учесниците на протестот ги повторија ставовите...

СИРИЗА организира дебата за Договорот во Солун, навивачите на ПАОК најавуваат...

„Македонското прашање: придобивките од договорот и перспективите на Балканот“ е насловот на политичкиот настан-дискусија што вечер го организираат од огранокот на СИРИЗА во Солун....

Интелектуалците со аргументи ги смируваат антагонизмите

Стои нешто што е многу ирационално и многу сериозно. Затоа реков, на работ на летото има некоја многу крупна и значајна работа што се...

Демонстрантите ќе се борат со сите демократски средства за поништување на...

Пред Собранието на Македонија вечерва се одржа мирен протест под мотото „Никогаш Северна, секогаш Македонија“ организиран од Млади на Македонија. Протестот беше организиран против Договорот...

(Галерија): Граѓаните порачаа „Никогаш Северна, секогаш Македонија“ пред Собранието

Под мотото „Никогаш Северна, секогаш Македонија“ пред Собранието на Република Македонија се одржува протест против Договорот за спорот за името во организација на група...

Илјадници излегоа на протестот против Брегзит во Лондон

Илјадници граѓани излегоа на улиците на Лондон денеска, во знак на протест против британското напуштање на Европската Унија. Организаторите на таканареченото „Народно гласање“ ја обвинуваат...

„Секс пистолс“ како експлозија на панкот

Бренд-концепти: музички икони (19) Нивниот дебитантски сингл „Anarchy in the U.K.“ со својот текст многу остро ги критикуваше тогашната состојба во општеството и начинот на...