Ознака: протест

Мицкоски: Ќе ги издржиме чарлиевите ангели и мафијашот, ама правдата ќе...

Со паролата „Доле мафија, правда сега”, вечерва ВМРО-ДПМНЕ, го одржа протестот против неправдите, реваншизмот и политичкото насилство. Протестот почна од Министерството за правда, а заврши...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира против неправди

ВМРО-ДПМНЕ за денеска во 18.30 часот најави протест пред Министерството за правда, преку улицата Македонија до Основното јавно обвинителство против неправди, реваншизам и политичко...

Протест на производителите на млеко од Пелагонија

Произодителите на млеко од Пелагонија денеска протетсираа за исплата на субвенциите за минатата, 2019 година и за субвенциите од половината на годинава, како и...

Штедачите од „Еуростандард банка“ протестираа пред Собранието

„Вратете ги парите“, „Лопови, лопови “, „Која банка е следна?“ , „Даваме кредити без покритие“, ова беа само дел од паролите што ги извикуваа...

Независниот синдикат со поддршка за суспендираните полицајци од Битола

Независниот полициски синдикат предводен од претседателот Гоце Делчев Тодев попладнево во Битола организраше мирен мотопротест, со кој им дадоа поддршка на суспендираните битолски полицајци. Тие...

ВМРО-ДПМНЕ најави протест в сабота: „Мафија те тужи, мафија те суди“

ВМРО-ДПМНЕ за в сабота во 18.30 часот најавува протест пред Министерството за правда, преку улица Македонија до Основното јавно обвинителство против неправди, реваншизам и...

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка најави протест

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка, утре, четврток, со почеток во 15 часот ќе одржи мирен протестен собир пред Собранието. На...

Полицијата интервенираше на протестите против рестриктивните мерки во Лондон

Британската полиција денеска ги растури демонстрациите во центарот на Лондон против рестрикциите наметнати поради коронавирусот. Полицијата интервенираше откако насобраните ги игнорираа предупредувањата за почитување на...

„Наш претседател е Света“ порачано на „женскиот марш“ во Минск

Во главниот град на Белорусија се одржа т.н. „женски марш“, кој опозицијата го најави како пробна инаугурација на Светлана Тихановскаја за претседателка на земјата. На...

Протест против полициската бруталност во Битола: Нема правда, нема мир

Извикувајќи пароли „Нема правда, нема мир“ и „Правда за Ромите“ денеска во Битола на протест излегоа неколку невладини организации и здруженија. На протестот, кој...