10 C
Skopje
29.10.2020 - 20:07

Ознака: протест

Музичарите и угостителите ќе протестираат „против уништувањето на ноќните клубови“

Угостители, музичари и бендови утре ќе изразат незадоволство пред Владата под мотото „Протестирам против уништувањето на ноќните клубови“, поради новите рестрикции. Тие не се...

Демонстранти провалија во зградата на парламентот по изборите во Киргистан

Демонстранти во Киргистан упаднаа во зградата на владата и парламентот и ги ослободија поранешниот претседател и премиер од затвор. Во главниот град на Киргистан, Бишкек...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протест со возила против поскапувањето на струјата

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи нов протест против поскапување на електричната енергија. Протестот ќе започне во 18 часот од СЦ „Јане Сандански со возила до...

Мицкоски: Ќе ги издржиме чарлиевите ангели и мафијашот, ама правдата ќе...

Со паролата „Доле мафија, правда сега”, вечерва ВМРО-ДПМНЕ, го одржа протестот против неправдите, реваншизмот и политичкото насилство. Протестот почна од Министерството за правда, а заврши...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира против неправди

ВМРО-ДПМНЕ за денеска во 18.30 часот најави протест пред Министерството за правда, преку улицата Македонија до Основното јавно обвинителство против неправди, реваншизам и политичко...

Протест на производителите на млеко од Пелагонија

Произодителите на млеко од Пелагонија денеска протетсираа за исплата на субвенциите за минатата, 2019 година и за субвенциите од половината на годинава, како и...

Штедачите од „Еуростандард банка“ протестираа пред Собранието

„Вратете ги парите“, „Лопови, лопови “, „Која банка е следна?“ , „Даваме кредити без покритие“, ова беа само дел од паролите што ги извикуваа...

Независниот синдикат со поддршка за суспендираните полицајци од Битола

Независниот полициски синдикат предводен од претседателот Гоце Делчев Тодев попладнево во Битола организраше мирен мотопротест, со кој им дадоа поддршка на суспендираните битолски полицајци. Тие...

ВМРО-ДПМНЕ најави протест в сабота: „Мафија те тужи, мафија те суди“

ВМРО-ДПМНЕ за в сабота во 18.30 часот најавува протест пред Министерството за правда, преку улица Македонија до Основното јавно обвинителство против неправди, реваншизам и...

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка најави протест

Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка, утре, четврток, со почеток во 15 часот ќе одржи мирен протестен собир пред Собранието. На...