15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 15:10

Ознака: протест

ВМРО-ДПМНЕ организира протести во Скопје, Охрид и во Прилеп

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против, како што информираат, поскапувањето на струјата. Од ВМРО-ДПМНЕ...

Невообичаен протест на „Поинаку“ за Детското одморалиште Пелистер

Викендов, членовите на независната советничка група во Советот на Битола, „Поинаку“, својот револт поради состојбата во Детското одморалиште Пелистер, кое веќе неколку години не...

ВМРО-ДПМНЕ во вторник ќе протестира со возила во Скопје, Охрид и...

ВМРО-ДПМНЕ најави дека во вторник, 13 октомври, во 18 часот, ќе се одржат протести со возила во Охрид, Прилеп и Скопје против поскапувањето на...

Мицкоски: Од работа се бркаат луѓе што гласно зборуваат против мафијата...

И покрај заразата, тоа што денес сме собрани овде укажува дека на народот му е преку глава и има вистинска мака, а таа мака...

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протест против „реваншизмот и теророт“

Денеска со почеток во 18.30 часот, ВМРО-ДПМНЕ најавува дека ќе одржи протест против, како што се наведува во соопштението, „реваншизмот и теророт“. Протестот ќе започне...

Естрадните работници договорија средба со премиерот в петок

Денешниот масовен протест пред Владата на естрадните работници и на претставниците на ивент-идустријата и угостителите, и низа други дејности засегнати од кризата предизвикана од...

Музичарите и угостителите поставија „ноќен клуб“ пред Владата

Со импровизиран ноќен клуб пред Владата, а под мотото „Протестирам против уништувањето на ноќните клубови“ музичарите, угостителите, диџеите, и останати засегнати од оваа индустрија...

Протести на средношколците од ОСУ „Дрита“, бараат настава со физичко присуство

Учениците од ОСУ „Дрита“ Кичево, веќе втор ден своето незадоволство од онлајн наставата го изразуваат со протести на градските улици. Тие во своето барање...

Музичарите и угостителите ќе протестираат „против уништувањето на ноќните клубови“

Угостители, музичари и бендови утре ќе изразат незадоволство пред Владата под мотото „Протестирам против уништувањето на ноќните клубови“, поради новите рестрикции. Тие не се...

Демонстранти провалија во зградата на парламентот по изборите во Киргистан

Демонстранти во Киргистан упаднаа во зградата на владата и парламентот и ги ослободија поранешниот претседател и премиер од затвор. Во главниот град на Киргистан, Бишкек...