Ознака: протест

ВМРО-ДПМНЕ на протест: Од коронавирус починаа 4.150 граѓани, тоа е како...

Обвинувања за справувањето на власта со состојбата со коронавирусот и пораки за оставка на министерот за здравство, Венко Филипче и премиерот Зоран Заев, беа...

Протест на лекарите во Мадрид поради недостиг на персонал и ниски...

Лекарите во Мадрид повторно протестираат поради недостиг на медицински персонал, ниски плати и голем прилив на пациенти за време на пандемијата на новиот коронавирус. Ова...

ВМРО-ДПМНЕ фрлаше балони со вода кон Министерството за здравство

Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, обраќајќи се од протестот пред Министерството за здравство насловен „Здравје, а не провизија“, го искажа...

Побарана промена на Уставот на протестот за „Монструм“

На протестот за пресудите во случајот „Монструм“, организиран од роднините и пријателите на осудените за убиствата кај Смилковското Езеро можеше да се слушнеше скандирање...

Утре протест за „Монструм“, ќе бидат затворени неколку улици во Скопје

Утре со почеток од 13:30 часот најавен е протест за „Монструм“, кој ќе почне од паркот во Чаир, а ќе продолжи до зградата на...

Обвинение за уште едно лице за учество во протестите за „Монструм“

Скопското јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело-учество во толпа. Обвинетиот 19-годишник од селото Стајковци, на 26 февруари, за време...

(Видео) Рашела Мизрахи: ВМРО ДПМНЕ бара итно одложување на пописот

На денешниот протест пред Министерството за здравство се обрати пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која истакна дека поради епската неспособност на власта Македонија се...

Откажан протестот за „Монструм“, роднини на осудените ќе протестираат идниот петок

Организаторот не се појави на најавениот протест за „Монструм“ кај паркот во Чаир поради најави од Владата за престој на делегации, со што протестот...

Најавен нов протест за пресудите во „Монструм“

Утре поради протест, кој ќе почне во 13.30 часот од паркот во Чаир, а ќе продолжи кон Владата, ќе бидат затворени неколку улици. Од 13.30...

Секторот за организација на настани во тешка состојба бара помош од...

Од секторот за организација на настани потсетуваат дека се наоѓаат во тешка финансиска ситиуација откако континуирано не работат повеќе од една година. Од асоцијацијата „ИВАП“...