Ознака: протест

Ходаи најави дека матурантите од утре ќе ја бојкотираат наставата

Мнозинството матуранти од утре ќе ја бојкотираат наставата, најави претседателот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи, во разговорот за телевизија 24. Тој нагласи и дека...

Протести во Брисел – запалена полициска станица и нападнато возилото на...

Во Брисел за време на протестите поради смртта на младо момче од африканско потекло, кој починал во притвор, избија немири помеѓу демонстрантите и полицијата....

Чесите протестираа против „ковид-тиранијата“

Повеќе од 2.000 Чеси, наместо дозволените максимум 100 луѓе, се собраа денес на стариот градски плоштад во центарот на Прага да протестираат против „ковид-тиранијата...

„КуАнон“ остана без својот шаман

Истакнатиот поддржувач на теоријата на заговор „КуАнон“, Џејкоб Ентони Ченсли, познат како Џејк Анџели, е во притвор поради обвиненија за насилен упад и непримерено...

Шефот на полицијата во Капитол даде оставка по немирите во Вашингтон

Шефот на американската полиција во Капитол, Стивен Сенд, поднесе оставка по пробивањето на зградата на американскиот Капитол од страна на приврзаниците на Трамп, пренесува...

Како одбраната на Конгресот падна толку лесно?

Бројни видеоснимки објавени на социјалните мрежи прикажаа како полицијата беше немоќна да се справи со бранот на поддржувачи на Доналд Трамп, кои завчера ги...

Поддржувачите на Трамп ја заземаа зградата на Конгресот

Приврзаниците на претседателот Доналд Трамп денеска го пробија полицискиот кордон и влегоа во зградата на Конгресот. Трамп претходно им се обрати на своите поддржувачи во...

Тутунарите ќе го предаваат родот иако не се задоволни од проценката

Игор Мирчески од Иницијативниот одбор на незадоволните тутунари истакна дека нема решение за проблемот со тутунот по денешната средба со министерот за земјоделство, шумарство...

Тутунарите излегоа на протест пред Влада

Тутунарите протестираа пред Владата поради ниските цени за откуп на тутунот и определувањето на класите при откупот. Тутунарите реагираа на процената на квалитетот на предадениот...

Герила-акција на студентите од Филозофски против реформите во образованието

  Студентите од Филозофскиот факултет преку герила-акција пред Владата се изјаснија против реформите во образованието. Учесниците во акцијата носеа транспаренти со пораките „Историјата е мајка...

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 26 (https://animeflix.nl/m/Lxz1/ep-26) at ANIMEFLIX animeflix anime

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24 at website https://funimationfree.com funimation initial d