Ознака: протести

Бајден: Нашата демократија е под напад

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден изјави дека немирите кои денеска се случија во Вашингтон не ја претставуваат Америка. - Во овој момент, нашата демократија...

Повеќе од 300 демонстранти приведени на протестите во Минск

Белоруската полиција соопшти дека стотици демонстранти се приведени во неделата во Минск на протест против претседателот Александар Лукашенко. - Повеќе од 300 лица беа приведени...

Уапсени над 300 лица на протестите во Белорусија, не работат апликациите...

Белоруската полиција денеска уапси повеќе од 300 учесници во масовните демонстрации, на кои се бара оставка на долгогодишниот претседател, Александар Лукашенко. Илјадници демонстранти повторно излегоа...

ВМРО-ДПМНЕ најави блокади во Скопје и протести во 15 града

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за утре најави блокади во Скопје и протести во 15 града на кои ќе бара оставка од премиерот Зоран Заев. - Нема да...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 града

ВМРО-ДМНЕ најави дека утре ќе протестира во 11 града. - Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот...

Протести и апсења низ Европа

Повеќе од 155 лица беа уапсени во Лондон за време на протестите организирани против рестриктивните мерки насочени кон спречување на натамошното ширење на пандемијата. Апсењата...

ВМРО-ДПМНЕ: „Време е Заев да поднесе оставка“

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски...

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во седум града

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре ќе протестира во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола. - Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат...

Протести во Белорусија, приведени над 140 демонстранти

Илјадници Белоруси денеска излегоа на улиците на нови демонстрации против долгогодишниот авторитарен претседател Александар Лукашенко, барајќи негово повлекување од власта. Група за заштита на човековите...

Протести во Германија против ограничувањата поради коронавирусот

Во Германија денеска се одржа протест против ограничувањата поради коронавирусот. Протестот, на кој имаше нереди, беше прикажуван во живо на интернет. На собирот млада жена...

Watch My Hero Academia (Dub) Episode 10 (https://animefreak.ws/m/ZKoe/ep-10) at website https://animefreak.ws. See more animefreak my hero academia

Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 10 at Crunchyroll crunchyroll trial