13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:20

Ознака: протестен марш

Мицкоски побара оставка од Владата и најави нови протести на опозицијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од пред Владата, каде што беше целта на протестниот марш, рече дека оваа власт мора да си замине затоа...

Мицкоски: Ни ветуваа живот, донесоа пекол и темнина

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од пред Владата, каде што беше целта на протестниот марш, рече дека оваа власт мора да си замине затоа...

ВМРО-ДПМНЕ го почна протестниот марш

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ од пред седиштето на партијата го почна протестниот марш, кој го организираат една година по приведувањето на лицата за собраниските инциденти од...

Четврти протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денес во Кичево

Најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ денес во Кичево го одржа својот четврти протестен марш, против референдумот што ќе се одржи на 30 септември. Протестниот...

Протестен марш против неконтролираната урбанизација на охридското крајбрежје

Активисти и поддржувачи на повеќе еколошки здруженија и граѓански иницијативи утре повторно ќе го кренат својот глас против неконтролирана урбанизација на охридското крајбрежје. Тие...

„Комити“ побараа правда за Саздовски, за да не се повторат вакви...

Правда за прерано починатиот член на „Комити“, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана по физичкиот напад врз него од страна на три...